środa, 3 maja 2017

przeliczenie

Mimo, że OZC mam na poziomie ok. 6 kW a pompę T_Cap 9 w przypadku spadku temperatury poniżej -18* zamierzam wesprzeć jej pracę wbudowaną grzałką.
To, że PC da radę w tych warunkach pracować na samej sprężarce, nie oznacza, że jest to dla tejże pompy zdrowe.Mam niestety wrażenie, że bezrefleksyjnie cytujesz w kółko wyrwane z kontekstu wypowiedzi. Chociażby poniższe stwierdzenie powieliłeś już kilkadziesiąt razy, ani razu nie zastanawiając się nad nim. Jeżeli z większością jest to samo, to jest to zwykła pisanina. Chodzi o istotę zagadnienia i podejście przy doborze mocy PC a nie o to , że to jest akurat przykład dla Katowic , bo istota tego stwierdzenia jest też prawdziwa dla Suwałk . Proszę  klimatyzacja do domu  sobie zrobić symulacje kosztów w kalkulatorze i wszystko się Tobie wyjaśni .Ja zrobiłem, ale kolega chyba nie. Stosując metodę opisaną na blogu i dla budynku z obciążeniem 9kW dla Projektowej temperatury zewnętrznej, °C wziętej stąd dla Świnoujścia wyszło 92,7% a dla Suwałek 62,3% Dane temperatur wzięte z portpc. Nawet jeżeli przyjąć, że jest to ten sam budynek, ale w różnych strefach, w Suwałkach stosując metodę liniową miałby on obciążenie 11,25kW, to wynik różniłby się o 0,1 punktu procentowego (62,2%).
Kalkulator Panasonic Aquarea - znajduje się na stronie ; panasonicproclub / narzędzia / Kalkulator Aquarea AIR i nie trzeba żadnych kombinacji , tylko
poprawnie wypełnić polecane pola dla ; budynku , zasobnika, miejsca inwestycji , dane taryf .

Proszę , czytaj ze zrozumieniem , bo nie jest moją intencja aby kogokolwiek wprowadzać w błąd , a wręcz przeciwnie . Przestudiuj temat ponownie , z uwagą i czekam na merytoryczne uwagi
Obliczenia można sobie podejrzeć tutaj

Nie twierdzę, że powyższa metoda jest prawidłowa a tym bardziej dokładna (sam autor bloga mówi, że jest uproszczona). Twierdzę, że nawet jeżeli przyjmując ją, powoływanie się na wartości z bloga jako dane reprezentatywne dla dowolnego miejsca kraju nie ma sensu i wprowadza w błąd.
Mnie z obliczeń wyszło , że w Suwałkach koszt ogrzewania takiego samego budynku jak w Krakowie ( Katowicach ) to tylko o 250 zł więcej na sezon
-Nawet przy dodatniej temperaturze możesz spowodować uruchomienie grzałki sprężarki -ustawiasz tylko niższą temperaturę od zewnętrznej w ustawieniach z SET. Otóż powyższe jak można przeczytać jest dla Katowic. Jeżeli cały kraj by miał klimat Katowic to i prognozy pogody byśmy mieli tylko dla Katowic, zamiast całego kraju. Pomijam już nawet kwestię zajrzenia do danych na portpc, o których wspomniano na blogu, ale oczywiste jest, że np takie Suwałki mają już inny klimat i są one znacznie odmienne od takiego Świnoujścia. Zamieściłem dwa wykresy tych miejscowości abyś wiedział jakie bzdury powielasz.
Jeśli w podłogówce masz temperaturę bieżącą ok 30 st , to zadajesz w KG te 50-55 st i to wszystko (plus przycisk Heater)- podłogówka ma dużą bezwładność- nie zdąży szybko dobić temp.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz