środa, 3 maja 2017

temperatura

Cytujesz coś be zastanowienia z bloga i do niego linkujesz. Jak Ci się udowodni, że piszesz bzdury to mnie odsyłasz na stronę panasonica do "Łatwe narzędzie do sprawdzania specyfikacji i właściwości grzejnika AQUAREA". Podejrzewam, że to też skądś wziąłeś i nawet sam się tam nie pofatygowałeś. I jeszcze mi o czytanie ze zrozumieniem mówisz.Zmienili miejsce kalkulatora ;wybierasz Narzędzia ; nastepnie AQuarea Designer , idziesz na dół , oprogramowanie - ściągasz na dysk i masz kalkulator W dalszym ciągu próbujesz zmienić temat. Chętnie zobaczę Twoje obliczenia, które potwierdzają to co w wielu tematach głosisz jako uniwersalną prawdę. Podobno je robiłeś, więc nie powinno być problemu z tym. Panowie to jaką w końcu pompę polecacie dla domu piętrowego o projektowym obciążeniu cieplnym ΦHL = 5,5kW i 4 osobach?
Wszędzie podłogówka, WM itd. Do 5,5kW dolicz jakieś1,5kW na cwu wychodzi 7kW. Jeśli ozc dobrze policzone to minimum 9kW gruntówkę choć przy wykorzystaniu tańszej drugiej taryfy jekieś 11kW lepiej się sprawdzi. a/ 7,0 kW - przy temperaturze powietrza zewnętrznego + 7,0 C ,
b/ 4,6 kW - przy temperaturze powietrza zewnętrznego - 15 C .
....... Poniżej -15 C należy wspomagać się grzałką ,Od jutra niby już ciepłej, przynajmniej u mnie ale nadal poniżej -15 zapowiadają. Teraz -19*C. Podbilem temp na sterowniku by pompa chodziła cała noc, chce sprawdzić ile kwh "zje".
4 osoby to 1kw na CWU, czyli potrzeba 6,5kw
różne firmy mają różne typoszeregi. nie, też coś koło 5,5kw miałem z wyliczeń - sam liczyłem OZC. Dodałem 1kw na CWU (4 osoby). Najbliższy w typoszeregu u producenta u którego chciałem kupić miałem te 7,7kw. To były czasu gdy nikt nie pisał tutaj o wykorzystaniu taniej taryfy przy grzaniu PC....Za 1kw mocy więcej musiałbym zapłacić dzisiaj bodajże 2tys. więcej (nie pamiętam ile wtedy kiedy kupowałem, bo nawet o tym wtedy nie myślałem). dzisiaj pewnie dokonałbym tego samego wyboru.
patrzyłbym na 8-9kw. Sam mam dla podobnego obliczeniowo domu 7,7kw jak było raz -21C, to PC pracowała 22-23h (gruntówka on/off)
moim zdaniem nie ma sensu iść w stronę 11kw.
c/ COP ( przy tej samej temperaturze zewnętrznej ) maleje ;
1/ ze wzrostem temperatury zasilania podłogi , grzejników ,
2/ oraz ze wzrostem mocy PC ( patrz tabele wklejone powyżej )
II/ Należałoby znać ;
- roczne zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania w kWh ,
- zyski od słońca w kWh ,
- zyski wewnętrzne w kWh ,
- powierzchnie ogrzewaną Af w m2 , zgodnie z Polska Normą ;
...... http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU20150000376
Tak się zastanawiam, czy 7kW, by nie była wystarczająca?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz